Bob's Guide Service 

5.0
(83 anmeldelser)
 300 Little Mineral Marina, Pottsboro, TX 75076, Forenede Stater–

Bob's Guide Service 

Pottsboro, TX, Forenede Stater
–
26 fod
6
5.0
(83 anmeldelser)

Har du booket hos os før? Du kan være berettiget til en loyalitetsrabat. Log ind for at tjekke.

Få mest muligt ud af din tid i Pottsboro og tag på fisketur med Bob's Guide Service. Med kaptajn Bob ved roret får du en vidende og erfaren guide.

Lokale arter inkluderer Stribet bars. På dagen for din tur vil du sandsynligvis bruge levende agn eller trolling med tungt grej.

Overvejer du at tage hele familien med? Børn er mere end velkomne! Alle redningsveste er stillet til rådighed. Husk også at medbringe snacks, så ingen bliver irritable på en tom mave!

Kaptajn Bob har stænger og hjul til dig, samt blink og wobler. Levende agn er inkluderet.

Du
behøver at anskaffe et lokalt fisketegn inden turen. Denne information er normalt tilgængelig online, eller du kan spørge kaptajnen.
Det anbefales at medbringe solcreme (ikke spray), solbriller og vand på flaske. Alkohol er tilladt i moderate mængder, men forsøg at undgå stærk spiritus samt glasflasker.

Hvor ofte ville du ikke hellere sidde med en fiskestang i hånden? Gå i gang og gør den drøm til virkelighed med Bob's Guide Service.

Få mest muligt ud af din tid i Pottsboro og tag på fisketur med Bob's Guide Service. Med kaptajn Bob ved roret får du en vidende og erfaren guide.

Lokale arter inkluderer Stribet bars. På dagen for din tur vil du sandsynligvis bruge levende agn eller trolling med tungt grej.

Overvejer du at tage hele familien med? Børn er mere end velkomne! Alle redningsveste er stillet til rådighed. Husk også at medbringe snacks, så ingen bliver irritable på en tom mave!

Kaptajn Bob har stænger og hjul til dig, samt blink og wobler. Levende agn er inkluderet.

Du
behøver at anskaffe et lokalt fisketegn inden turen. Denne information er normalt tilgængelig online, eller du kan spørge kaptajnen.
Det anbefales at medbringe solcreme (ikke spray), solbriller og vand på flaske. Alkohol er tilladt i moderate mængder, men forsøg at undgå stærk spiritus samt glasflasker.

Hvor ofte ville du ikke hellere sidde med en fiskestang i hånden? Gå i gang og gør den drøm til virkelighed med Bob's Guide Service.

Bob Childers
Kaptajn
Bob Childers
ID og legitimation verificeret
svarer inden for en time

Select date to see availability

Turdato:
Gruppestørrelse:
October 2026
SuMoTuWeThFrSa
Loading...
Gruppestørrelse
2 voksne • 0 børn
Skift
Næsten færdig...
Halvdagstur (Morgen)
Meget efterspurgt Sidst booket: 13 timer siden
GRATIS Aflysning 3 dages varsel
5 times tur starts at 6:30 AM
Bass (Striped)
US $500
Hele båden: op til 3 personer
Der er 9 personer, der kigger på denne tur.

Kundeanmeldelser

Loading...

Bedømmelse

5.0
83 anmeldelser
5.0
Båd & udstyr
5.0
Kaptajn & besætning
5.0
Fiskeoplevelse

Lystfiskernes galleri (81)

Hvad lystfiskere siger

100%
Fantastisk oplevelse
100%
Familievenlig
100%
Venlig kaptajn
100%
God båd
100%
Anbefalet
98%
Fangede fisk

Anmeldelser (83)

  • Austin Owens
    Austin Owens
    us
    Oklahoma, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    Kaptajn Bob er manden!!!

    Halvdagstur (Morgen) den May 9, 2026 • 2 voksne

    Vi havde en utrolig dag på vandet med Kaptajn Bob! Vi fangede stribet bars hele dagen, og han kender fisken og Lake Texoma til bunds. Det tog ikke lang tid, før det føltes som om vi fiskede med en gammel ven, der bare tilfældigvis er en ekspert. Han får dig til at føle dig meget tryg og tilpasser sig alle færdighedsniveauer. En gang imellem var andre fiskebåde inden for synsvidde, og de så ikke ud til at have den succes, vi havde. Han ved, hvor fisken er! Så hvis du leder efter at fange fisk og have en fantastisk oplevelse, vil jeg VARMT anbefale at booke med Kaptajn Bob!

  • Jackie Dean Patterson
    Jackie Dean Patterson
    Tilbagevendende lystfisker
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2019
    2 ture
    5.0
    VERIFICERET

    En Fantastisk Oplevelse for Alle.

    Halvdagstur (Morgen) den April 28, 2026 • 3 voksne

    Bob's Guide Service er den bedste guidetjeneste, jeg nogensinde har brugt!! Båden og udstyret var i perfekt stand. Meget ren båd. Kaptajn Bob var meget omgængelig, han arbejdede hårdt for at sikre, at vi alle fik den bedste oplevelse af vores liv. Bob var nem at komme ud af det med og sagde ikke noget negativt, upassende eller brugte noget grimt sprog. Jeg tog min 90-årige ven med, og Kaptajn Bob sørgede for, at det blev en særlig oplevelse for ham. Hver enkelt af os fangede vores grænse. Kaptajn Bob er den guide, man skal hyre til alle aldre... hvad enten det er dine små børn eller helt op til ældre voksne. DEN BEDSTE GUIDE JEG NOGENSINDE HAR BRUGT!!!

  • Rami Issa
    Rami Issa
    Tilbagevendende lystfisker
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2024
    2 ture
    5.0
    VERIFICERET
    NYT

    det gør vi igen

    Halvdagstur (Morgen) den October 17, 2026 • 6 voksne

    Bob gjorde et fantastisk stykke arbejde. Han kender søen rigtig godt. Valgte et perfekt sted til stribet bars. Alle seks af os nåede maks. grænsen i de første 2,5 timer. En fantastisk oplevelse!!

  • Casey Morgan
    Casey Morgan
    us
    Kansas, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    Fantastisk familietur med kaptajn Bob!

    Halvdagstur (Morgen) den June 11, 2026 • 4 voksne • 2 børn

    Bob var en fantastisk guide fra det øjeblik vi bookede til slutningen af vores tur. Hans kendskab til søen og hans 'hemmelige spots' sikrede en fantastisk oplevelse på vandet. Vi fangede 2 under 4 fulde kvoter af stribet bars. Vores børn havde det fantastisk, og vi vil helt sikkert booke ham igen! Tak for alt, Bob!

  • Bruce Weiner
    Bruce Weiner
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2024
    5.0
    VERIFICERET
    NYT

    Fremragende fiskeguide/Vidunderlig oplevelse

    Halvdagstur (Morgen) den October 7, 2026 • 2 voksne

    Kaptajn Bob var ikke kun en fantastisk fiskeguide, men han var også særdeles imødekommende, mens han gav os en førsteklasses fiskeoplevelse.

  • Doyle Roberts
    Doyle Roberts
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET
    NYT

    Fantastisk oplevelse.

    Halvdagstur (Morgen) den September 29, 2026 • 2 voksne

    Min kone og jeg nød virkelig vores tur. Bob var en fremragende guide. Masser af fisk. Sjovt som bare fanden. Kan varmt anbefales.

  • Leonard Haynes
    Leonard Haynes
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    Fremragende tur

    Halvdagstur (Morgen) den August 1, 2026 • 3 voksne • 2 børn

    Jeg har været på mange guidede ture og har aldrig oplevet en servicekvalitet som den, Bob leverede. Når tingene ikke gik godt, ændrede Bob tingene og fik os til fisken. Meget vidende og havde fremragende service til alle på båden

  • John Seaman
    John Seaman
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    Fantastisk tur med perfekt vejr!

    Halvdagstur (Morgen) den June 20, 2026 • 5 voksne • 3 børn

    Vores familie på fem skabte fantastiske minder på denne fisketur. Vejret var perfekt, og fiskene bed godt. Kaptajn Bob var meget venlig og gjorde et fremragende stykke arbejde med at holde os på toppen af fiskeriet hele morgenen.

  • Shannon Schuh
    Shannon Schuh
    us
    Kansas, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    Fantastisk dag på søen

    Halvdagstur (Morgen) den July 20, 2026 • 2 voksne

    Fantastisk guidet fiskeri charter. Bob var venlig, vidende og fik os på fisk. Båden og grejet var i topklasse, og hele turen var en fantastisk oplevelse. Kan varmt anbefales.

  • Janice Straka
    Janice Straka
    us
    Texas, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    Vidunderlig familiedag!

    Halvdagstur (Morgen) den June 25, 2026 • 4 voksne • 1 barn

    Vi havde en fantastisk dag med kaptajn Bob. Vi lærte så meget om Lake Texoma og dens historie. Vores unge datter (13), som ikke var fan af fiskeri, 'elsker nu fiskeri'.

Bedømmelse

5.0
83 anmeldelser
5.0
Båd & udstyr
5.0
Kaptajn & besætning
5.0
Fiskeoplevelse

Lystfiskernes galleri (81)

Hvad lystfiskere siger

100%
Fantastisk oplevelse
100%
Familievenlig
100%
Venlig kaptajn
100%
God båd
100%
Anbefalet
98%
Fangede fisk

Alle anmeldelser (83)

Viser 1 – 5 af 83 anmeldelser
Charles Turner
Charles Turner
us
Texas, USA
Medlem siden 2026
5.0
VERIFICERET
Sikke en fantastisk oplevelse. Når jeg har tid, vil jeg helt sikkert kontakte Bob igen.
Half Day Trip (AM) den May 10, 2026 • 2 voksne

Jeg var fuldstændig imponeret over Bob. Han var en gentleman ved enhver lejlighed. Der var ingen tvivl om, at han kendte søen, fiskene, agnet og hvor dybt man skulle fiske. Vi nåede vores grænse af stribet bars inden kl. 10. Derefter tog vi tilbage til dokken, og han rensede fiskene og pakkede dem til os. Båden var uplettet, så ud som ny, og alt udstyret var i topklasse og på sin plads. På dagen for vores charter var forventningen en kold front og kraftige tordenvejr. Bob sørgede for regntøj, der var rent, nyt og foldet. Bob fortalte os, at vi ville fiske, indtil vi nåede vores grænse, eller tordenvejret rullede ind. Det gik perfekt, vi var tilbage ved dokken inden stormene med vores grænse. Bobs kone mødte os tilbage ved dokken, og mens Bob rensede fiskene, klargjorde hun båden til det næste charter. Med ét ord var oplevelsen fantastisk. Jeg vil varmt anbefale ham til mine venner og familie. Jeg vil helt sikkert komme igen. Tak.

Oversat af AI:
Bob Childers
Svar fra kaptajnen

Tak, hr. Turner.. Stor respekt!!

Austin Owens
Austin Owens
us
Oklahoma, USA
Medlem siden 2026
5.0
VERIFICERET
Kaptajn Bob er manden!!!
Half Day Trip (AM) den May 9, 2026 • 2 voksne

Vi havde en utrolig dag på vandet med Kaptajn Bob! Vi fangede stribet bars hele dagen, og han kender fisken og Lake Texoma til bunds. Det tog ikke lang tid, før det føltes som om vi fiskede med en gammel ven, der bare tilfældigvis er en ekspert. Han får dig til at føle dig meget tryg og tilpasser sig alle færdighedsniveauer. En gang imellem var andre fiskebåde inden for synsvidde, og de så ikke ud til at have den succes, vi havde. Han ved, hvor fisken er! Så hvis du leder efter at fange fisk og have en fantastisk oplevelse, vil jeg VARMT anbefale at booke med Kaptajn Bob!

Oversat af AI:
Dean Patterson
Dean Patterson
Tilbagevendende lystfisker
us
Texas, USA
Medlem siden 2019
2 ture
5.0
VERIFICERET
En Fantastisk Oplevelse for Alle.
Half Day Trip (AM) den April 28, 2026 • 3 voksne

Bob's Guide Service er den bedste guidetjeneste, jeg nogensinde har brugt!! Båden og udstyret var i perfekt stand. Meget ren båd. Kaptajn Bob var meget omgængelig, han arbejdede hårdt for at sikre, at vi alle fik den bedste oplevelse af vores liv. Bob var nem at komme ud af det med og sagde ikke noget negativt, upassende eller brugte noget grimt sprog. Jeg tog min 90-årige ven med, og Kaptajn Bob sørgede for, at det blev en særlig oplevelse for ham. Hver enkelt af os fangede vores grænse. Kaptajn Bob er den guide, man skal hyre til alle aldre... hvad enten det er dine små børn eller helt op til ældre voksne. DEN BEDSTE GUIDE JEG NOGENSINDE HAR BRUGT!!!

Oversat af AI:
Lee Latham
Lee Latham
us
Texas, USA
Medlem siden 2026
5.0
VERIFICERET
Fantastisk tur
Half Day Trip (AM) den June 21, 2026 • 4 voksne

Vi havde en fantastisk familieudflugt på Fars Dag. Vi var tidligt fremme, men Bob var klar, og vi kom i gang klokken 6:15 og var i gang med at fiske klokken 6:20. Bob var super venlig og hjælpsom på den texanske måde og havde grejet i topform og amerikansk stamsild klar, og gav os en hurtig gennemgang. Han flyttede os rundt på søen og kommunikerede med sin gruppe af kammerater for at sikre, at vi ramte de bedste steder. Tak Bob! Vi vil helt sikkert bruge dig igen.

Oversat af AI:
Pamela Carroll
Pamela Carroll
us
Texas, USA
Medlem siden 2026
5.0
VERIFICERET
Fantastisk kaptajn
Half Day Trip (AM) den June 24, 2026 • 2 voksne

Meget positiv og venlig kaptajn. Han var velorganiseret og effektiv og havde en god fiskeplan, men tilpassede sig efter behov. Vil booke Kaptajn Bob igen. Denne tur er bedst for alle, der ønsker en erfaren guide. Fremtidige gæster bør medbringe rigeligt med egne drikkevarer og snacks. Du kan forvente god kommunikation med Kaptajn Bob.

Oversat af AI:
Bob Childers
Svar fra kaptajnen

Tak Pam.. I er bare fantastiske!!!

Ofte stillede spørgsmål om Bob's Guide Service

Bob's Guide Service tilbyder følgende tur til kunder:
  • US $500 per gruppe, yderligere US $100 per person efter 3 gæster - Half Day Trip (AM) (5 timer)
Når du booker en tur med Bob's Guide Service, kan du forvente følgende faciliteter om bord:
  • GPS
  • Fishfinder
  • Levende agn brønd
  • Trådløs trollingmotor
  • Isboks
  • Radar
Ture booket med Bob's Guide Service inkluderer:
  • Stænger, hjul & grej
  • Levende agn
  • Madding
  • Rensning & filettering af fangst
  • Styrmand
Bob's Guide Service tilbyder følgende type fiskeri:
  • Søfiskeri
Bob's Guide Service tilbyder følgende fisketeknikker:
  • Tungt grej
  • Bundfiskeri
  • Trolling
  • Spinning
  • Jigfiskeri
  • Drivfiskeri
Top målrettede fiskearter med Bob's Guide Service inkluderer:
  • Stribet bars

Spørg din kaptajn

Bob Childers
Bob Childers
Pottsboro, Texas, Forenede Stater
ID & licens verificeret
83 Kundeanmeldelser
Typisk svar inden for en time
Medlem siden February 2024
Angler's Choice
Angler's Choice Award gives til udlejere, der konsekvent leverer service af høj kvalitet og får gode anmeldelser fra kunder.
Kaptajn Bob tager på ture fra Pottsboro (Little Mineral Marina) om bord på en 26 fods Sea Haus med over 40 års erfaring med navigation og fiskeri på Lake Texoma. Disse farvande er kendt for Stribet bars, og han vil vise dig, hvordan du fanger dem. Han har et trick eller to i ærmet, og den eneste måde at fange fisk på er at slutte sig til ham ude på vandet! Du vil være om bord på en ny førsteklasses båd med al den nyeste elektronik og fiskeriudstyr. Fiskeri fra en af de sikreste både på søen. Hans motto er: 'Hvis de bider, sidder vi ikke stille.
Bob Childers
Bob Childers
Fuldt verificeret
Angler's Choice
83
anmeldelser
2024
medlem siden
~1h
svar
Kaptajn Bob tager på ture fra Pottsboro (Little Mineral Marina) om bord på en 26 fods Sea Haus med over 40 års erfaring med navigation og fiskeri på Lake Texoma. Disse farvande er kendt for Stribet bars, og han vil vise dig, hvordan du fanger dem. Han har et trick eller to i ærmet, og den eneste måde at fange fisk på er at slutte sig til ham ude på vandet! Du vil være om bord på en ny førsteklasses båd med al den nyeste elektronik og fiskeriudstyr. Fiskeri fra en af de sikreste både på søen. Hans motto er: 'Hvis de bider, sidder vi ikke stille.

De fisk du kan fange

Stribet bars
Stribet bars
Stribet bars
Stribet bars

Rigtige fangster af denne kaptajn

  • we will do this again
    Rami I.
    Rami I.
  • Great Fishing Guide/Wonderful Experience
    Bruce W.
    Bruce W.
  • Great experience.
    Doyle R.
    Doyle R.
  • Excellent trip
    Leonard H.
    Leonard H.
  • Great day on the Lake
    Shannon S.
    Shannon S.
  • Amazing Bob!!
    Juan G.
    Juan G.
  • Wonderful family day!
    Janice S.
    Janice S.
  • Such a fun day!!! Can’t wait for next time!!! Captain Bob was a blast
    Kristie H.
    Kristie H.
  • Great Trip with Perfect Weather!
    John S.
    John S.
  • Great Time with Grandson
    Larry B.
    Larry B.

Hvordan er båden?

Boat image
Bådkategori
Sportsfiskerbåde
Kapacitet
6 personer
Bådlængde
26 ft
Byggeår
2023
Bådfabrikant
Sea Haus
Bådtype
Sportsfiskeri
Motormodel
Suzuki
Drevet af AI
1 x 300HP
Maks. farthastighed
30 knob

Hvilken slags fiskeri vil du lave?

Søfiskeri

Hvilke fisketeknikker du kan prøve

Tungt grej
Bundfiskeri
Trolling
Spinning
Jigfiskeri
Drivfiskeri

Hvilke faciliteter er tilgængelige om bord

GPS
Fishfinder
Levende agn brønd
Trådløs trollingmotor
Isboks
Radar
Hvad er inkluderet i tripprisen
Stænger, hjul & grej
Levende agn
Madding
Rensning & filettering af fangst
Styrmand

Sådan fungerer aflysninger

Gratis aflysning op til 3 dage før turen
Du kan annullere eller ændre din booking op til 3 dage før rejsedatoen, uden beregning. Hvis du annullerer eller ændrer din booking senere, eller udebliver, mister du 100% af det betalte beløb.
Del flere detaljer ...

Hvad annoncepolitikkerne er

Afhentning ikke inkluderet
Transfer til/fra afgangsstedet er ikke inkluderet i triptaksterne.
børnevenlig
Du beholder fangsten
Catch and release tilladt

Hvordan du kan betale

Book med 20% depositum, betal resten til kaptajnen
Når kaptajnen bekræfter din tur, opkræver FishingBooker et depositum på 20% på dit kreditkort for at garantere din reservation.
Den resterende saldo skal betales direkte til charteroperatøren på eller inden din turdato med en af følgende betalingsmetoder:
 Kontant

Hvad bider på i Pottsboro lige nu

Stribet barsStribet bars

Sammenlign lignende fiskechartere

Nuværende tur
Bob's Guide Service
Bob's Guide Service
5.0
(83)
26 fod
Gruppestørrelse 1 - 6
1 - 6
Fish 1
5 times tur • 6 personer
US $500