Peake Fishing Adventures 

5.0
(2 anmeldelser)
 4005 Sandpiper Rd, Virginia Beach, VA 23456, United States, Virginia Beach, VA 23456, Forenede Stater–

Peake Fishing Adventures 

Virginia Beach, VA, Forenede Stater
–
4
5.0
(2 anmeldelser)

Gør dig klar til at opleve Virginia Beachs utrolige strandfiskeri og smukke kystsceneri med Peake Fishing Adventures!

Uanset om du er en erfaren lystfisker eller prøver strandfiskeri for første gang, vil jeg hjælpe dig hvert skridt på vejen. Jeg deler lokale tips og teknikker, finder fiskepladserne til dig, og peger dig endda i retning af nogle af områdets bedste restauranter og attraktioner, så du kan få mest muligt ud af din tid i Virginia Beach.

Afhængigt af sæsonen kan vi målrette os mod Rød trommefisk, Stribet bars, Blåbars, Plettet kongemakrel, Amerikansk kongetrommefisk, Fårehovedhavrude, Sorttrommefisk, Stortandede hvarrer, Pompano, Pighaj, hajer, stingrokker og meget mere.

Mange af de arter, vi fanger, er fremragende madudvalg, og du er velkommen til at beholde enhver lovlig fisk inden for de gældende størrelses- og fangstgrænser. Jeg tilbyder også rensning af fisk mod et lille ekstra gebyr, hvilket gør det nemt for dig at tage dit fangst med hjem og nyde et frisk måltid.

Grupper på op til 4 lystfiskere er velkomne. Bemærk venligst, at det kræver cirka 7 minutters gang gennem blødt sand fra parkeringspladsen for at nå fiskepladsen. Sørg for at klæde dig passende til vejret og medbring solcreme, vand og eventuelle snacks, du ønsker. Vi anbefaler også at medbringe en køleboks i dit køretøj til at transportere dit fangst efter turen.

Da dette er en kystbaseret fiskeoplevelse, skal alle deltagere have en gyldig Virginia Saltwater Fishing License inden turen. Gæster under 16 år og dem over 65 er fritaget for licenskravet. En licens kan købes hos                               **hidden content**

Jeg ser frem til at dele en fantastisk dag på stranden med dig! Book din tur i dag og kom og oplev et ægte Peake Fishing Adventure!

Gør dig klar til at opleve Virginia Beachs utrolige strandfiskeri og smukke kystsceneri med Peake Fishing Adventures!

Uanset om du er en erfaren lystfisker eller prøver strandfiskeri for første gang, vil jeg hjælpe dig hvert skridt på vejen. Jeg deler lokale tips og teknikker, finder fiskepladserne til dig, og peger dig endda i retning af nogle af områdets bedste restauranter og attraktioner, så du kan få mest muligt ud af din tid i Virginia Beach.

Afhængigt af sæsonen kan vi målrette os mod Rød trommefisk, Stribet bars, Blåbars, Plettet kongemakrel, Amerikansk kongetrommefisk, Fårehovedhavrude, Sorttrommefisk, Stortandede hvarrer, Pompano, Pighaj, hajer, stingrokker og meget mere.

Mange af de arter, vi fanger, er fremragende madudvalg, og du er velkommen til at beholde enhver lovlig fisk inden for de gældende størrelses- og fangstgrænser. Jeg tilbyder også rensning af fisk mod et lille ekstra gebyr, hvilket gør det nemt for dig at tage dit fangst med hjem og nyde et frisk måltid.

Grupper på op til 4 lystfiskere er velkomne. Bemærk venligst, at det kræver cirka 7 minutters gang gennem blødt sand fra parkeringspladsen for at nå fiskepladsen. Sørg for at klæde dig passende til vejret og medbring solcreme, vand og eventuelle snacks, du ønsker. Vi anbefaler også at medbringe en køleboks i dit køretøj til at transportere dit fangst efter turen.

Da dette er en kystbaseret fiskeoplevelse, skal alle deltagere have en gyldig Virginia Saltwater Fishing License inden turen. Gæster under 16 år og dem over 65 er fritaget for licenskravet. En licens kan købes hos                               **hidden content**

Jeg ser frem til at dele en fantastisk dag på stranden med dig! Book din tur i dag og kom og oplev et ægte Peake Fishing Adventure!

Mason Thurman
Kaptajn
Mason Thurman
svarer inden for en time

Select date to see availability

Turdato:
Gruppestørrelse:
October 2026
SuMoTuWeThFrSa
Loading...
Gruppestørrelse
2 voksne • 0 børn
Skift
Næsten færdig...
4 Timers Tur
GRATIS Aflysning 3 dages varsel
4 times tur flere starttidspunkter (5:45 AM, 3:45 PM)
Sæsontur
(Lør, Søn)
Bass (Striped)
Bluefish (Tailor)
Black Drum
Redfish
+8
US $400
Privat tur: op til 4 personer
Der er 1 person, der kigger på denne tur.

Kundeanmeldelser

Loading...

Bedømmelse

5.0
2 anmeldelser
5.0
Båd & udstyr
5.0
Kaptajn & besætning
5.0
Fiskeoplevelse

Lystfiskernes galleri (6)

Anmeldelser (2)

  • Derrick Riddle
    Derrick Riddle
    us
    Indiana, USA
    Medlem siden 2026
    5.0
    VERIFICERET

    A must do for a fun fishing experience!!

    4 Timers Tur den July 5, 2026 • 2 voksne • 1 barn

    Awesome dude!! Extremely knowledgeable of area and surf fishing. Myself and my 7yo son went. He put me on fish and set my 7yo up for fishing. He entertained my son and he had an ABSOLUTE blast!!!!!! I can promise you the one on one experience and knowledge and experience u will gain is above any other. Overall just an awesome experience of being outdoors, catching fish, and learning from a pro of his craft while making a 7yo fall even more in love with the love of outdoors!!!!! If ur visiting Virginia Beach area and doing any fishing and you don’t hook up with him, u aren’t experiencing the fishing that’s available that’s for sure!!!!

  • Wild Will
    Wild Will
    Tilbagevendende lystfisker
    us
    Pennsylvania, USA
    Medlem siden 2024
    2 ture
    5.0
    VERIFICERET

    womderful experience

    4 Timers Tur den August 1, 2026 • 3 voksne

    he did a wonderful job making sure we all caught fish, stayed busy making sure all the lines were doing good, great kid doing even better work!

Bedømmelse

5.0
2 anmeldelser
5.0
Båd & udstyr
5.0
Kaptajn & besætning
5.0
Fiskeoplevelse

Lystfiskernes galleri (6)

Alle anmeldelser (2)

Viser 1 – 2 af 2 anmeldelser
Derrick Riddle
Derrick Riddle
us
Indiana, USA
Medlem siden 2026
5.0
VERIFICERET
A must do for a fun fishing experience!!
4 Hour Trip den July 5, 2026 • 1 voksen • 1 barn

Awesome dude!! Extremely knowledgeable of area and surf fishing. Myself and my 7yo son went. He put me on fish and set my 7yo up for fishing. He entertained my son and he had an ABSOLUTE blast!!!!!! I can promise you the one on one experience and knowledge and experience u will gain is above any other. Overall just an awesome experience of being outdoors, catching fish, and learning from a pro of his craft while making a 7yo fall even more in love with the love of outdoors!!!!! If ur visiting Virginia Beach area and doing any fishing and you don’t hook up with him, u aren’t experiencing the fishing that’s available that’s for sure!!!!

Indberettet fangst:
Blåbars (Tailor)
Pigrokker
Southern Kingfish
Plettet kongemakrel
Mason Thurman
Svar fra kaptajnen

Was a blast this trip! I appreciate you derrick and hope to have you again!

William Cupic
William Cupic
Tilbagevendende lystfisker
us
Pennsylvania, USA
Medlem siden 2024
2 ture
5.0
VERIFICERET
womderful experience
4 Hour Trip den August 1, 2026 • 3 voksne

he did a wonderful job making sure we all caught fish, stayed busy making sure all the lines were doing good, great kid doing even better work!

Indberettet fangst:
Plettet kongemakrel
Pompano

Ofte stillede spørgsmål om Peake Fishing Adventures

Peake Fishing Adventures tilbyder følgende ture til kunder:
  • US $400 per gruppe - 4 Hour Trip (4 timer)
  • US $400 per gruppe - 4 Hour Trip - 3:45 PM (4 timer)
Når du booker en tur med Peake Fishing Adventures, kan du forvente følgende faciliteter om bord:
  • Toilet
  • Isboks
Ture booket med Peake Fishing Adventures inkluderer:
  • Stænger, hjul & grej
  • Levende agn
  • Madding
  • Rensning & filettering af fangst
Peake Fishing Adventures tilbyder følgende typer fiskeri:
  • Flodifiskeri
  • Kystfiskeri
Peake Fishing Adventures tilbyder følgende fisketeknikker:
  • Let grej
  • Tungt grej
  • Bundfiskeri
  • Spinning
  • Fluefiskeri
Top målrettede fiskearter med Peake Fishing Adventures inkluderer:
  • Stribet bars
  • Sorttrommefisk
  • Blåbars
  • Pighaj
  • Stortandede hvarrer
  • Amerikansk kongetrommefisk
  • Pompano
  • Pigrokker
  • Rød trommefisk
  • Sorttippet haj
  • Sheepshead
  • Plettet kongemakrel

Spørg din kaptajn

Mason Thurman
Mason Thurman
Virginia Beach, Virginia, Forenede Stater
2 Kundeanmeldelser
Typisk svar inden for en time
Medlem siden June 2026
Mit navn er Mason Thurman, og jeg bliver din guide til strandfiskeri. Jeg er født og opvokset i Chesapeake, Virginia, og bor nu i Virginia Beach. Jeg har fisket siden jeg var 6 år gammel og udviklede en passion for strandfiskeri som teenager. Gennem årene har jeg tilbragt tusindvis af timer med at fiske på strændene og i de kystnære farvande ved Virginia Beach, hvor jeg har lært de sæsonbestemte mønstre og teknikker, der konsekvent giver fisk.
Mason Thurman
Mason Thurman
2
anmeldelser
2026
medlem siden
~1h
svar
Mit navn er Mason Thurman, og jeg bliver din guide til strandfiskeri. Jeg er født og opvokset i Chesapeake, Virginia, og bor nu i Virginia Beach. Jeg har fisket siden jeg var 6 år gammel og udviklede en passion for strandfiskeri som teenager. Gennem årene har jeg tilbragt tusindvis af timer med at fiske på strændene og i de kystnære farvande ved Virginia Beach, hvor jeg har lært de sæsonbestemte mønstre og teknikker, der konsekvent giver fisk.

De fisk du kan fange

Stribet bars
Stribet bars
Sorttrommefisk
Sorttrommefisk
Blåbars (Tailor)
Blåbars (Tailor)
Pighaj
Pighaj
Stortandede hvarrer
Stortandede hvarrer
Southern Kingfish
Southern Kingfish
Pompano
Pompano
Pigrokker
Pigrokker
Rød trommefisk
Rød trommefisk
Sorttippet haj
Sorttippet haj
Fårehovedhavrude
Fårehovedhavrude
Plettet kongemakrel
Plettet kongemakrel
Stribet bars
Stribet bars
Sorttrommefisk
Sorttrommefisk
Blåbars (Tailor)
Blåbars (Tailor)
Pighaj
Pighaj
Stortandede hvarrer
Stortandede hvarrer

Rigtige fangster af denne kaptajn

  • womderful experience
    Wild W.
    Wild W.
  • A must do for a fun fishing experience!!
    Derrick R.
    Derrick R.

Hvilken slags fiskeri vil du lave?

Flodifiskeri
Kystfiskeri

Hvilke fisketeknikker du kan prøve

Let grej
Tungt grej
Bundfiskeri
Spinning
Fluefiskeri

Hvilke faciliteter er tilgængelige om bord

Toilet
Isboks
Hvad er inkluderet i tripprisen
Stænger, hjul & grej
Levende agn
Madding
Rensning & filettering af fangst

Sådan fungerer aflysninger

Gratis aflysning op til 3 dage før turen
Du kan annullere eller ændre din booking op til 3 dage før rejsedatoen, uden beregning. Hvis du annullerer eller ændrer din booking senere, eller udebliver, mister du 100% af det betalte beløb.
Del flere detaljer ...

Hvad annoncepolitikkerne er

Afhentning ikke inkluderet
Transfer til/fra afgangsstedet er ikke inkluderet i triptaksterne.
børnevenlig
Du beholder fangsten
Catch and release tilladt

Hvordan du kan betale

Betal det hele online
Betal online i sin helhed via FishingBooker og spar på kreditkortgebyrer ved havnen.
Ingen ekstra gebyrer.
Book med 15% depositum, betal resten til kaptajnen
Når kaptajnen bekræfter din tur, opkræver FishingBooker et depositum på 15% på dit kreditkort for at garantere din reservation.
Den resterende saldo skal betales direkte til charteroperatøren på eller inden din turdato med en af følgende betalingsmetoder:
 Kontant

Hvad bider på i Virginia Beach lige nu

BlåbarsBlåbars
Plettet kongemakrelPlettet kongemakrel
Rød trommefiskRød trommefisk
SheepsheadSheepshead
SorttrommefiskSorttrommefisk
Stortandede hvarrerStortandede hvarrer
Stribet barsStribet bars

Sammenlign lignende fiskechartere

Nuværende tur
Peake Fishing Adventures
Peake Fishing Adventures
5.0
(2)
Gruppestørrelse 1 - 4
1 - 4
Fish 1
Fish 2
+10
4 times tur • 4 personer
US $400